reaktivní psi  - otevírám kurz v úterky od 18.do 19.hodin, v případě dotazů mne kontaktujte na emailu simonadsara@seznam.cz

 

reaktivní pes znamená pes, který se v přítomnosti dalších cvičících psů není schopen soustředit na svého psovoda a na práci. Ať už se jedná o psa, který se jiných psů  v okolí bojí, nebo je naopak přespříliš přátelský případně ho pohyb a přítomnost jiných psů podněcuje k jejich pasení nebo výpadům a štěkání, je to problém. A ten budeme v tomto kurzu řešit. Není to kurz určen psům, kteří jsou vyloženě agresivní, ti potřebují nejprve individuální přistup. Mnoho psů se v běžném životě projevuje naprosto klidně a přátelsky, ale jakmile přijde na cvičiště kde se děje "akce" je tak rozrušený, že není schopen se ovládat. 

A právě na to se zaměříme. Psi se boudou učit ovládat své emoce, relaxovat i v pro ně velmi vzrušivém prostředí, komunikovat se svým psovodem.Cvičit i v přítomnosti jiného psa (psů). Metodika vychází od Leslie McDevitt, a dále také z konejšivých signálů podle Turid Rugaas a TTouch masáží Lindy Tellington a z metodiky kontrapodmiňování a desenzitizace. Hojně jsou zapojeny prvky hersenwerku koncept od Inge van Harte.

 

Konkrétní info ke kurzu

 Cvičíme v krytém prostoru o rozloze 400m2, takže nástrah počasí se bát nemusíme. Náplní je trénink běžných situací jako míjení psů, ignorování hry jiného psa, práce a koncentrace na psovoda vedle ostatních psů. Kurz není určen pro psy, kteří jsou vyloženě agresivní (ve smyslu, že kdyby mohl, druhého psa by šel zlikvidovat). Pouze pro ty co jen nezvládají komunikaci se psy, hecují je některé situace, štěkají když jsou vzrušení a podobně.
Součástí kurzu je i trénink na balančních pomůckách a řešení psích hlavolamů. Zkrátka ke zklidnění a zvednutí sebevědomí psa použijeme všechny prostředky, slučující se s teorií pozitivního posilování. Korekci a nátlak vynecháme.
 

Od kdy do kdy
Kurzy začínají od 5.1.2016 (úterý) a končí 16.2.2016 (úterý)
 
vždy od 18.hodin
 
Cena
Cena je 1650 Kč. Kurzovné je splatné několikerým způsobem :
ti co v kurzech pokračují přinesou celou částku na první lekci
ti kteří se hlásí do kurzů nově, musí ihned po potvrzení přijetí přihlášky poslat částku na účet
1265811014/3030 a nebo mohou poslat pouze zálohu 650 Kč a zbylou částku (1000Kč) přinést v hotovosti na první lekci.
 
Kde
v Jenštejně ve výcvikovém prostoru s koberci.
https://dogsports.webnode.cz/kudy-k-nam-/
 
Délka lekce
Každá lekce trvá 55 minut. Začátek je vždy v celou a konec v celou 55.
 
Kolik psů ke na lekci?
Na lekci může být cca 5 psů s ohledem na typy přihlášených psů
 

 

 

 

fotografie z tábora pro reaktivní psy