Fotka pořízena cca před deseti lety pro účely reprezentace ČR v agility, spolu se mnou je na ni můj osudový pes Sára

 

Kdo jsem?

Dovolte abych se představila: mé jméno je Šimona Drábková a mým koníčkem, prací a zároveň i zábavou jsou psi. Jsem redaktorkou časopisu o psech s názvem Psí kusy. A také jsem trenérem několikera psích sportů. Studovala jsem veterinární univerzitu v Brně, ale ve třetím ročníku jsem studium ukončila. Došlo mi, že mým snem není být veterinář, nýbrž trenér psů. Zúčastnila jsem se mnoha kurzů a seminářů pod vedením českých i zahraničních trenérů a lektorů. (jejich seznam najdete dole pod textem a fotkou) Od každého jsem načerpala jejich zkušenosti a rady a některé z nich nadále využívám v tréninku a výchově svých psů. To co mám ověřeno, že může fungovat pak předávám dál svým psím i lidským "žákům". Dá se říci, že existuje snad tolik výcvikových metod, kolik na světě běhá psů. :-) Ovšem teď bez nadsázky: každý pes je jiný a ke každému je potřeba přistupovat podle jeho individuální osobnosti a jeho vlastností. Co ale v žádném případě do výcviku nepatří je jakýkoliv nátlak. Psa je možné vycvičit pomocí pozitivních metod. Vše se vyvýjí a díky bohu doba tělesných trestů na školách je dávno za námi. A u psů to není jiné. Každý se lépe učí a pracuje když je chválen, motivován a  povzbuzován ať už jde o člověka, psa či jiné zvíře. :-)

Pokud chcete psa vychovávat a cvičit bez nátlaku nebo trestů tak, aby jste z toho měli radost oba  (vy i váš pes) přijďte na moje výcvikové lekce a nebo mě kontaktujte.

 

Moji psi

Mým životem už prošli dva psi. Dalmatýn Lyon a dobrmanka Sárinka už běhají ve věčných lovištích. Po mém boku nyní žije dobrmanka Rika, která má své stránky zde www.frederica.webnode.cz a border koliák Beaerney www.beaerney.webnode.cz. A  také dcera Beaerneyho Aša.Nějaký čas byl součástí mé domácnosti i maďarský ohař, parson russel teriér,rhodéský ridgeback, belgický ovčák a střední knírač. 

Své psy miluji, jsou součástí mé rodiny a já citím povinnost umožnit jim prožít jejich psí život co nejlépe. Jsem na ně náležitě pyšná, když se jim něco povede, když jim není dobře, je mi snad hůř než jim, a když je chvíli nevidím, už se těším až budu zase s nimi. A protože jsou tak roztomilí, když něco provedou hned jim to odpustím :-)

Vlastním rodinnou chovatelskou stanici Serapion

 www.dobrman-serapion.webnode.cz

 

Některé ze sportovních titulů, jež jsem se svými psy získala

Mistr ČR  Dogdancing 6x

Mistr ČR Freestyle

Mistr ČR Heelwork To Music 2x

Vicemistr ČR Heelwork To Music 3x

Vicemistr ČR Freestyle

Mistr Evropy Freestyle - týmy

Vicemistr Evropy Heelwork To Music - týmy

5.místo na MS Heelwork To Music - individual

Champion of Dogdancing

Master of Dogdancing 1.,2.,3. úrovně

Master of Musical dressage

Master of HtM

Master of Freestyle

Master of DWD

Mistr ČR Obedience

Místr ČR ve výkonu BOC 3x

 

Složené zkoušky (většina několikrát)

Dogdancing: MD1-3, HtM 1-3, F1-3, DwD 1-3

Obedience: OBZ, OB 1-3

Agility: A 1-3

Sportovní kynologie: ZOP, ZPU 1-2, ZZO, ZM, ZVV1 -3, ZPO1, ZPS1, FPr 1-3, IPOV, IPO 1-3, FH 1-2, ZMT, 

 

Seznam absolvovaných školení a seminářů: