Silvestr - speciál 18.10.2015 od 10.hodin

Vánoční svátky a specielně silvestr jsou pro mnohé psy i jejich majitele noční můrou. Hersenwerk je jedním ze způsobů jak psovi pomoci zvládnout stres z ohňostroje a jak přečkat silvestrovskou noc bez úhony. Vánoce se blíží každým dnem, je tedy pomalu na čase začít pracovat na tom, aby letošní silvestr váš pes zvládl o mnoho lépe než ten minulý.
 

Předvánoční Hersenwerkový workshop

se specielním zaměřením na zvládnutí silvestrovské noci

Workshop vede Šimona Drábková ,certifikovaná instruktorka Hersnwerku


Kde?
krytý výcvikový prostor v Jenštejně (Praha)
https://dogsports.webnode.cz/kudy-k-nam-/

 

Kdy?

neděle 18.10.2015 od 10.hodin

 

Co je to Hersenwerk a jaké jsou jeho efekty ?

 

Je to koncept holandské terapeutky a instruktorky Inge van Harte, který u psů řeší:

 

schopnost uvolnit se a relaxovat

zvládnout či překonat strach

získat sebedůvěru a samostatnost

zvládat nudu a hyperaktivitu

 

a také pomáhá psu v soustředění a sebeovládání se a zkvalitňuje vztah majitele a psa

 

a majitelům psů Hersenwerk dokáže pomoci lépe „přečíst“ emocionální stav psa a vyložit si jeho chování a reakce, díky tomu je pak majitel schopen lépe komunikovat se svým psem

 

Jednoduše řečeno je Hersenwerk pro psy naprosto stejný jako pro nás lidi, jsou to hlavolamy, křížovky a jiné, kde musíme přemýšlet jak je vyřešit.Psí hlavolamy stimulují všechny smysly vašeho psa a důkladně zaměstnají jeho mozkovou činnost.

 

Průběh Workshopu
Během 2,5 hodinového workshopu se jak psi tak jejich majitelé naučí jak spolu řešit psí hlavolamy a jak jejich efekt uplatnit v při projevech strachu o silvestrovské noci.
Jaký hlavolam je pro právě vašeho psa vhodný a jaký ne
Jak sestavit „návod“ vašemu psovi
Jaké jsou signály únavy, frustrace či iritace
Naučíte se na svého psa dívat jinýma očima než doposud
V poslední části workshopu zapojí majitelé své šedé mozkové buňky a budou sami vytvářet hlavolamy/puzzle pro své psy z materiálů, které má doma každý a které mnohdy i běžně vyhazujeme, či kde by nás ani nenapadlo, jaké jiné možnosti skrývají.

 

Pro jakého psa je workshop vhodný?
Workshop je vhodný pro štěňata, mladé, dospělé i staré psy, pro psy s fyzickým postižením, zkrátka opravdu pro každého.
Pes je během celého workshopu na vodítku a na buď obyčejném nestahovacím obojku či na postroji – důvody vysvětlíme během workshopu.
Každý pán i pes pracují v bezpečné vzdálenosti od ostatních, blízký kontakt nedovolujeme z toho důvodu, že ne každý pes se cítí bezpečně a uvolněně v přítomnosti jiného psa, či cizího člověka.

 

Na jednom workshopu může být maximálně 7 psů. S jedním psem, mohou přijít i dva majitelé (je to vítáno) Workshopu je možno zůčastnit se i jako divák.

 

Přihlášky a platba

Přihlášky posílejte na email simonadsara@seznam.cz Přihláška musí obsahovat vaše jméno a telefonický kontakt, dále jméno plemeno a věk psa a případná omezení, která váš pes či vy osobně máte. (Alergie psa na nějaký druh potraviny, nesnášenlivost s ostatními psy, nedůvěra k lidem, snížená hybnost psa či pánečka apod)

Po potvrzení přijetí přihlášky je nutné neprodleně poslat poplatek za seminář, který činí 800 Kč (400 Kč pro diváky) na účet 1265811014/3030, do zprávy prosím napište hersenwerk 18.10.2015 a vaše jméno. Případně je možné mi platbu předat osobně v hotovosti, pokud mne potkáte. Poplatek se z důvodu absence nevrací, ale je možné poslat za sebe náhradníka, o čemž mne prosím informujte.
Pro jakékoliv dotazy pište na email, nebo volejte na 777077509 (Šimona Drábková)

 

Přihlášením se souhlasíte s tím, že budete dodržovat následující podmínky. Budete při venčení uklízet po svém psu. Psi přivedete do cvičebního prostoru řádně vyvenčené, aby jste eliminovali možnost nežádoucího znečištění koberce a výcvikových prostor. Svého psa budete mít vždy na vodítku a nebudete jej pouštět k jinému psu. (Týká se i prostoru parkoviště a venčící louky před prostorem)
Za škody způsobené psem zodpovídá vždy jeho majitel.