reaktivci- víkend

Víkendový praktický seminář pro reaktivní psíky
1. - 2. listopadu 2014 v Jenštejně (Praha)

INSTRUKTORKY
Mgr. Lenka Blachová
· Praxe přes 15 let ve výcviku psů, složeno 10 zkoušek z výkonu
· Praxe v převýchově a resocializaci problémových psů, rehabilitace reaktivních psů
· Instruktor výcviku pomocí operantního podmiňování (pozitivní posilování, klikr trénink)
· Vicemistr světa agility v družstvech na MS kříženců 2011
· Canisterapeutické zkoušky, praktické využití canisterapie
· Účast na scootrových závodech (tah, koloběžky, obvykle se 2 psy), několik umístění
· Absolvent seminářů u: Alexa Capra, Amber Batson, Susan Garett, Marje Piiroja, Polona Bonač, Silvia Trkman
Webové stránky: https://www.koira.cz/


Mgr. Magdalena Šimečková
více informací o Magdě najdete zde https://www.koira.cz/kdo-jsme.php?cislo=1374483867Program - co vás čeká a nemine:
Sobota 1.11.2014
Teoretická část – podíváme se na to, proč jsou reaktivní psíci reaktivní, jaké máme typy agrese, jak je rozpoznat, co je důležité vědět, pokud s agresí chceme pracovat. Podrobněji se budeme věnovat prahům a práci s nimi, stresu u psů a stresovým signálům. V neposlední řadě se připravíme nejen na to, jak prakticky měnit chování psa pomocí metodického přístupu, ale také na to, jak se prakticky vyrovnat s reálným životem tak, aby tým (pán i pes) zvládal soužití v co největší pohodě.

V odpolední části se budeme zabývat praktickým hodnocením jednotlivých týmů, tedy jak a na co psík reaguje, pomůžeme odhadnout, o jaký typ agrese se v daném případě jedná a jakého metodického postupu se tedy nejlépe držet.

Popovídáme si o důležité práci s vodítkem a vedením psa.

Neděle 2.11..2014
Praktický nácvik situací – potkávání psů, míjení, reálný život i návrh metodického postupu pro konkrétní týmy, jak by bylo vhodné postupovat při dlouhodobém řešení psího chování. V případě vhodnosti budou v druhé části dne probíhat i tzv. komunikační lekce, případně jak řešit setkání na vodítku s jiným psem (podle situace).
Každý tým bude pracovat individuálně, takže bude možnost aktuálně reagovat, ptát se, instruktorka vám pomůže správně reagovat.
Pro koho:
Seminář je určen pro zájemce, kteří by rádi s psíkem už sportovali, nebo mají základy výchovy, ale psík je silně reaktivní / bojácný na jiné psy, prudce reaguje a v podnětném prostředí psovoda nedostatečně vnímá. Seminář je vhodný i pro psy bojácné, stresované přítomností jiných psů, kteří svůj strach dávají najevo agresivními projevy, stejně jako pro psy s vysokým stupněm sebevědomí a agrese.
Pracovat budeme pomocí moderních metodik bez násilí a fyzických korekcí. Inspirujeme se a vzděláváme u mnoha zahraničních trenérů, jako jsou Alexa Capra, Leslie McDevitt, Linda Tellington-Jones nebo Grisha Stewart, abychom Vám mohli pomoci co nejefektivněji.

Kdy:
víkend 1.-2.11.2014, 9 – cca 18 hodin
(konec se bude odvíjet podle potřeby!)

cena :
2 500,- za jeden cvičící tým/celý víkend
(max. 10 týmů, není možné se přihlásit jen na jeden den )

1250,- za diváka /celý víkend
700,- za diváka/jeden den

Akce se může jeden člověk zúčastnit jen s jedním psem! Diváci bez psů!Jistě pochopíte, že s ohledem na druh akce musíme přijmout poněkud méně benevolentní opatření, abychom si nevytvářeli více problémů a rizikových situací, než je nutné. Háravé feny se této akce zúčastnit nemohou.

Přihlášky:
Přihlášky považujeme za potvrzené, až po zaplacení NEVRATNÉ zálohy ve výši Kč 1200,-- pro cvičící týmy/ 700 ,- pro diváky; diváci jen na jeden den budou platit zálohu 400,- Doplatek je splatný do 20.10.
Po terrmínu se peníze z důvodu absence nevrací, ale je možné poslat za sebe náhradníka, o čemž mne prosím informujte. Možné je platit hotově (pokud mne potkáte) nebo na účet číslo 1265811014/3030 - jako variabilní symbol uvádějte číslo mobilu (jako v přihlášce) a je-li to možné, uveďte do zprávy pro příjemce své jméno. Děkujeme za respektování účastnických podmínek


Kde:

Výcvikový prostor v Jenštejně, ulice Radonická. Bývalé JZD

Jenštejn leží těsně za hranicí Prahy (3 km od Horních Počernic, 2 Km od Vinoře), MHD jezdí od metra – stanice Černý Most, trasa B a Letňany, trasa C
Popis cesty najdete zde https://dogsports.webnode.cz/kudy-k-nam-/ akce se bude konat ve výcvikovém prostoru s koberci (10x40m). Vchod je hnědými dřevěnými dveřmi s mříží /hned na kraji haly B, prostor se nachází v patře, tudíž je potřeba vyjít schody.

Parkování před budovou, venčení také


Co s sebou:

psa (s „příslušenstvím“)
klec nebo boudičkuí po předchozí dohodě je možné si klec či domeček zapůjčit; psi budou v boudičkách nebo v klecích během teorie a chvil, kdy budou cvičit ostatní a odpočítat; nebude umožněno, aby pes byl jen na vodítku u židle!)
postroj(ne obojek!)
dvě vodítka- jedno lehčí cca 1,2 - 1,6 m dlouhé, druhé delší 3 - 5 m dlouhé (v pořádku a bez závad - nenahryzané apod.)
z bezpečnostních důvodů doporučujeme košík (máte-li a užíváte-li)
motivační pomůcky a klikr, pokud jej používáte (pamlsky různé druhy - na tom nešetřete)
vlastní židličku (ať si máte kam sednout)
teplé oblečení .určitě se bude hodit i deka, bude-li chladněji!
sportovní obuv - ne pantofle nebo smekavé teniskyPřihlášky posílejte na simonadsara@seznam.cz
Do přihlášky prosím uveďte své jméno, mobilní spojení, e-mail, popis psa (plemeno a jeho věk) a stručný popis problémového chování vašeho psa.
Přihlášky považujeme za potvrzené až po zaplacení nevratné zálohy.

telefon pro případné další dotazy 777077509 – kontaktní osoba Šimona Drábková

v pátek 31.10.2014 se konná přednáška s Lenkou na téma
"STRES U PSŮ A VE PSÍCH SPORTECH" 
od 17.hodin v jenštejně


Psovod se účastní na vlastní nebezpečí, je odpovědný za škody způsobené svým psem a je povinen dodržovat pokyny pořadatele.